Táto webstránka používa cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.

Inspirácia

Pridal: Tomáš 27/09/2016 0 Komentáre Články,

Dnes si nebudeme hovoriť o nejakej bio potravine, potravine vhodnej pre vegánov, celiatikov alebo diabetikov. Dnes by som chcel hovoriť o tom kto je pre mňa inšpiráciou. Či už v podnikaní, alebo v samotnom písaní blogu.

 

Mojím prvým vzorom bol Steve Jobs. Spolu zakladateľ Apple Computers inc., neskôr väčšinový majiteľ Pixaru, NexTu. Podobne je vzorom určite pre veľmi veľa ľudí. Pre mňa je vzorom pretože bol perfekcionista, a človek, ktorý prinášal do biznisu víziu. Prinášal produkty, ktoré tu ešte neboli, o ktorých ľudia ani nevedeli, že ich chcú a budú potrebovať.

 

Ďaľším vzorom je pre mňa Tomáš Baťa československý podnikateľ, ktorého určite nemusím nikomu predstavovať. Symbolizuje pre mňa pracovitého človeka, ktorý vo svojích začiatkoch chodil každé ráno 10 kilometrov s materiálom, aby mal z čoho so svojimi spolupracovníkmi vyrábať topánky. Priniesol aj veľkú inováciu do menežmentu veľkej firmy, vždy označoval svojich podriadených ako spolupracovníkov.

 

Ak by som sa mal vrátiť do dnešných čias, ďaľším vzorom mi je Mark Zuckerberg. Zakladateľ sociálnej siete Facebook. Aj preto, lebo nám pomáha komunikovať s našimi zákazníkmi, dodávateľmi a podobne. Sme predsa len elektronický obchod, a takýto kontakt s ľuďmi potrebujeme.

 

Posledný vzor som získal nedávno. Je to mladý človek. Dokonca je to Slovák. Je to bloger roku 2015 v kategórií Zdravý životný štýl Dušan Plychta. Čítam jeho blogy ako inšpiráciu pre moje vlastné, veľa som sa z nich a za to som vďačný.

 

Kľudne mi napíšte do komentárov o vašich inšpiráciách, či už sú to ľudia, životné situácie alebo podobne. Budem sa tešiť.

 

Napísať Komentár