Táto webstránka používa cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.

Ruku na srdce, musíme sa vám priznať

Pridal: Katka 05/11/2016 0 Komentáre

Ruku na srdce, musíme sa vám priznať.

 

Áno, je to tak. Musíme sa vám k niečomu priznať. Nie sme vyslovení vegetariáni ani vegáni. Zatiaľ, chvalabohu, nemáme diagnostikovanú celiakiu ani cukrovku a môžme podľa slobodného rozhodnutia jesť, čo chceme.

Nie sme vyslovené "zvieratá". Tiež hľadáme spôsoby, ako kúpiť jedlo, ktoré je čo najprírodnejšie. Teda BIO. Keď ideme na nákup, snažíme sa vyhýbať vákuovo baleným jedlám (nikdy neviete, ako dlho tam to jedlo je zakonzervované), vyberáme si zeleninu na trhoviskách a poväčšine sezónnu, aj keď už ani tam nemáte istotu, že to ten človek vypestoval sám a bez postrekov. Jediné, čo viem, že vajíčka, ktoré si nosím od našich zniesli sliepočky, ktoré si slobodne pobehujú po dvoriku a dostanú to najlepšie, čo im ocino môže dať. A vidno to aj na žĺtku. Je krásne žlté. Bylinky, ktoré používame do varenia alebo čaju vyrástli pod oknami našej obyvačky. A koláčiky si pečieme doma (viem, čo do nich dávam), zákusok z cukrárne som nejedla už ani nepamätám.

Postupne by sme sa chceli dopracovať k tomu, aby sme si kupovali výrobky od lokálnych poskytovateľov a podporili tým ich úsilie, prácu a energiu, ktorú vynaložia pri vytvorení niečoho chutného a naozaj prírodného. A hlavne to bude slovenské.

 

Prečo Diacelka?

 

Jedna naša kamarátka, keď sme sa rozprávali, spomenula, že je vegánka. Posťažovala sa, že nie je jednoduché zháňať jedlo pre vegánov. Priznám sa, v prvom momente som presne ani nevedela, akú myšlienku vegáni uprednostnujú. Práve ona bola prvým "nakopnutím", aby sme sa tejto téme začali venovať. Momentálne zloženie eshopu o tom veľmi nehovorí a trošku sme asi viac vkĺzli do témy celiakie...Ale ako sme sa rozprávali aj s našimi známymi, prišli sme na to, koľko veľa celiatikov je v našom okolí. Tak asi preto je to tak.

 

Prosba na vás

 

Dnes prichádzame za vami "so srdcom na dlani". Potrebujeme vašu pomoc. Radi by sme si našli miesto vo vašich domácnostiach. Stali sa súčasťou vašich domovov. Aj napriek tomu, že nie sme úplní 100%-ní vegetariáni či vegáni.

Radi by sme počuli tie vaše príbehy. Aby nám to pomohlo lepšie spoznať stravu, ktorú jete a ktorú máte radi.

Čo vás viedlo napr.k tomu, že ste vegetariáni alebo vegáni, prečo vyhľadávate výrobky v raw a bio kvalite. Čo vás "donútilo" vyhľadávať výrobky bez lepku alebo bez cukru. Pomôžete nám tým ešte lepšie vás pochopiť a spoznať vaše svety. A my potom ľahšie pomôžeme vám. A možno si aj sami rozšírime obzori o nové chute. :-)

Budeme radi, ak sa nám otvoríte a napíšete nám (info@diacelka.sk). My potom váš príbeh uverejníme na našej stránke. A spoločnými silami vytvoríme miesto, kde sa ľudia budú radi vracať či už kvôli nákupu alebo len tak sa porozprávať.

Napísať Komentár